Primera Division – Barça už hledá stopera pro případ, že by se s Umtitim rozloučila. Kdo se účastní jejího castingu?

Barcelona nabízí francouzskému stoperovi novou smlouvu. Ovšem ne tak zajímavou, jakou by on sám považoval, vzhledem k svým výkonům, za adekvátní. Proto jsou postoje obou stran na hony vzdáleny. Na Camp Nou už loni zažili s Neymarem situaci, kdy klub zaplatil výkupní klauzuli a odvedl si hráče. Tehdy na to vedení nebylo připraveno a náhradu shánělo v časovém presu.

Tomu chce direktiva azulgranas předejít a připravit se na eventuální odchod francouzského zadáka, s nímž by nezmohla nic. Proto už detailně pročesává fotbalový trh a hledá případnou náhradu. Zde jsou jména u kterých si skauti rozhodně udělali vykřičník.

Matthijs de Ligt
Teprve osmnáctiletý talent hrající v Ajaxu přitahuje pozornost nejen barcelonského klubu, ale rovněž dalších top klubů. V tomto věku už stihl odehrát pět reprezentačních zápasů za Oranjes. Je velmi dobrý s míčem, silově dobře vybavený a důrazný. Velmi slušně vyváží balón a dokáže založit kolmým pasem protiútok.

Clement Lenglet
Velké překvapení ze Sevilly. Tam přišel teprve loni v lednu, ale svými výkony se stal nejplatnějším hráče současného kádru trenéra Montelly. Jeho výkupní klauzule neleží tak vysoko – 30 milionů eur. Ve svých 22 letech má navíc velký potenciál se zlepšovat. Za národní tým Francie už nastoupil v 10 případech.

Dayot Upamecano
Stoper bundesligového Lipska je v hledáčku blaugranas minimálně rok. Už loni se v souvislosti s ním hovořilo o zájmu Barcy. Rychlý, důrazný stoper s velmi dobrou rozehrávkou. Ovšem pozor, výkupní klauzule 19letého fotbalisty ze smlouvy (do roku 2021) je 100 milionů eur. Ačkoliv se v médiích uvádí, že ne pro všechny evropské kluby. Ovšem Lipsko rozhodně nechce vyjednávat.

Thilo Kehrer
Překvapivou variantou je 21letý stoper ze Schalke. Objev německé Bundesligy se skvělou rozehrávkou, velmi dobrou technikou, rychlý a navíc univerzální. Dokáže zahrát jak na levém tak pravé stoperu, stejně jako na obou krajních obranné řady. Jeho cena by se mohla pohybovat kolem 35 milionů eur, ale vzhledem k tomu, že mu končí smlouva v roce 2019, by se dala určitě razantně stlačit dolů. Schalke ho dokonce chce prodat a Barca by ho možná koupila i v případě, že by Umtiti nakonec zůstal.

Kromě těchto hráčů, řekněme „vážnějších“ se v kuloárech barcelonského klubu poslední dobou zmiňovaly i další možnosti, řekněme okrajové. Zajímavý měl být pro klub například Stefan de Vrij, ovšem dle odborníků se 26letý Holanďan, který bude po sezóně volný, měl rozhodnout pro nabídku Interu Milán.

Spíše omylem se pak hovořilo i o Joaovi Mirandovi právě z Interu Milán, který španělskou ligu zná z působení v Atléticu. Ovšem je mu 33 let, což je asi hlavní mínus. Bulvár hovořil i o interesu o belgického zadáka Tobyho Alderweirelda z Tottenhamu, který mimochodem také patřil Atléticu. Nicméně pokud by ho vůbec Spurs uvolnili, tak pravděpodobně za nehoráznou sumu na to, že mu je už 29 let. Hodně hluboko do kapsy by musel klub sáhnout i v případě přestupu Slováka Milana Škriniara. 70 nebo možná až 80 milionů eur je v tuto chvíli nemyslitelná částka.

Vítejte v našem blogu, abyste dostali další novinky o Levné fotbalové dresy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*